Nieuws- en persberichten 6 januari 2025
John Deere onthult nieuwe autonome machines en technologie op CES 2025

Zelfrijdende 9RX-tractor voor grootschalige landbouw.
Autonomie oplossingen voor landbouw, constructie en commerciële landschapsarchitectuur
Walldorf, Duitsland, 6 januari 2025 – John Deere heeft vandaag tijdens een persconferentie op de Consumer Electronics Show (CES) in Las Vegas (VS) verschillende nieuwe autonome machines onthuld ter ondersteuning van klanten in de landbouw, constructie en commerciële landschapsarchitectuur. Voortbouwend op de autonome technologie van John Deere, die voor het eerst werd onthuld op CES 2022, combineert de tweede generatie autonomiekit van het bedrijf geavanceerde computervisie, AI en camera's om de machines te helpen door hun omgeving te navigeren.
Hoewel elk van deze sectoren zijn eigen uitdagingen kent, hebben ze één ding gemeen: het gebrek aan geschoolde arbeidskrachten. "Al onze klanten in de landbouw, de bouw en de commerciële landschapsarchitectuur hebben werk dat op bepaalde tijden van de dag en het jaar gedaan moet worden, maar er zijn niet genoeg geschoolde arbeidskrachten beschikbaar om dat werk te doen", aldus Jahmy Hindman, Chief Technology Officer bij John Deere. “Autonomie kan hierbij helpen. Daarom breiden we onze technologie uit, zodat meer machines veilig en autonoom kunnen werken in unieke en complexe omgevingen. Dit zal niet alleen onze klanten ten goede komen, maar iedereen die op hen vertrouwt voor de levering van voedsel, brandstof, vezels, infrastructuur en landschapsonderhoud.”
Autonomie breidt zich uit naar meer machines
- Zelfrijdende 9RX-tractor voor grootschalige landbouw: Voor landbouwers is de periode van grondbewerking een van de drukste van het jaar. Met de autonomiekit van de tweede generatie, met 16 afzonderlijke camera's die in pods zijn geplaatst om een 360-gradenbeeld van het veld mogelijk te maken, kunnen landbouwers de machine even laten voor wat hij is en zich concentreren op andere belangrijke taken. De geavanceerde autonomiekit berekent bovendien de diepte nauwkeuriger over grotere afstanden, waardoor de tractor meer materieel kan trekken en sneller kan rijden.
- Autonome 5ML boomgaardtrekker voor luchtdruk spuiten: Het beschermen van gewassen door middel van luchtdruk spuiten is een complexe en repetitieve taak. De tractor is voorzien van de nieuwste autonomiekit met toegevoegde Lidar-sensoren om het dichte bladerdek in boomgaarden te bestrijken.
- Elektrische tractor met accu: Voor wie zoekt naar een duurzame oplossing voor landbouwactiviteiten presenteert John Deere het E-Power-prototype, een tractor die klaar is voor autonomie zonder uitlaatemissies. Hij is bedoeld voor de gespecialiseerde landbouw-, zuivel- en veeteeltsector. De tractor levert continu 130 pk, waardoor u direct over voldoende vermogen en koppel beschikt om veeleisende taken uit te voeren.
- Autonome elektrische grasmaaier op accu voor commerciële landschapsarchitectuur: Commerciële landschapsarchitectuur is een zeer competitieve sector en het is essentieel dat er voldoende personeel is om verschillende aanbestedingen te ondersteunen. De autonome commerciële grasmaaier maakt gebruik van dezelfde cameratechnologie als de andere autonome machines van Deere, maar op kleinere schaal omdat de machine een kleinere voetafdruk heeft. Twee camera's voor, links, rechts en achter bieden 360-graden-dekking, zodat medewerkers zich kunnen concentreren op andere aspecten van het werk.
- 460 P-Tier Autonome dumper met knikbesturing (ADT) voor steengroevewerkzaamheden: Steengroeven leveren de essentiële grondstoffen voor de bouw van wegen, gebouwen en infrastructuur. Het delven, verwerken en transporteren van materialen is een complex proces. Met behulp van de kit van de tweede generatie verricht de ADT de repetitieve taken van het transporteren van materiaal rond de groeve, wat verschillende stappen in de cyclus zal vereenvoudigen.
De autonomiekit van John Deere is beschikbaar als reeds geïnstalleerde kit op nieuwe machines en als retrofitkit voor bepaalde bestaande machines. Zo krijgen klanten meerdere toepassingsmogelijkheden, afhankelijk van hun fase in het technologische traject.
Autonome machines worden beheerd via John Deere Operations Center Mobile, het cloudgebaseerde platform van het bedrijf. Veeg van links naar rechts om de machine te starten zodra deze op de juiste plek is geplaatst. Via de app hebben gebruikers ook toegang tot live video, afbeeldingen, gegevens en statistieken. En ze kunnen verschillende factoren aanpassen, waaronder de rijsnelheid. Als er afwijkingen in de kwaliteit van de taak of problemen met de machinestatus worden vastgesteld, worden gebruikers op afstand op de hoogte gebracht, zodat ze de nodige aanpassingen kunnen doorvoeren.
Over Deere & Company
Deere & Company (www.deere.com) is een wereldleider in de levering van landbouw-, tuin en park- , constructie- en bosbouwmachines. Wij helpen onze klanten de grenzen van het mogelijke te verleggen op manieren die productiever en duurzamer zijn, zodat ze een sprong vooruit kunnen maken in het leven. Onze technologiegestuurde producten, waaronder de John Deere Autonomous 8R-tractor, See & Spray™ en de E-Power graaflaadcombinatie, zijn slechts enkele van de manieren waarop wij bijdragen aan de toenemende wereldwijde behoefte aan voedsel, huisvesting en infrastructuur. Deere & Company biedt ook financiële diensten aan via John Deere Financial.